Що таке лазерне видалення ліпоми

200

Ліпома (жировик) – доброякісна пухлина, що розвивається з жирової тканини.

Ліпоми частіше спостерігаються у жінок у віці від 30 до 50 років. Вона локалізується в шкірі, підшкірній, міжм’язовій клітковині, молочній залозі, органах шлунково-кишкового тракті, легенях, міокарді, мозкових оболонках, кістках. До фахівців клініки найчастіше звертаються пацієнти з одиничними або множинними жировиками на голові, на обличчі, на спині та інших частинах тіла.

Оснащення клініки дозволяє проводити видалення жировика будь-якого розміру методами:

 • эрбиевым лазером,
 • радіохвильовим ножем,
 • хірургічно.

Зростання ліпоми не пов’язаний із загальним станом організму, тому що при виснаженні вони продовжують накопичувати жир. Ліпома іноді досягає великих розмірів. У цих випадках пухлина відвисає, її підстава випинається в тонку ніжку зі шкіри, що створює умови для застою крові, набряку і омертвіння тканини.

Що таке лазерне видалення ліпомивидалення жировика

На дотик ліпома рухлива, м’яка і, як правило, не приносить дискомфорту людині, якщо не починає рости, здавлюючи більш глибокі тканини і нервові волокна, викликаючи супутні симптоми. Крім того, неестетичний вид великих жировиків також наводить пацієнтів на думку видалити ліпому.

Чому з’являються ліпоми?

Точні причини розвитку цієї патології не встановлені. Сьогодні лікарі найчастіше пов’язують появу ліпом з наступними факторами:

 1. Спадковість, особливо наявність найближчих родичів з цим захворюванням.
 2. Гормональні порушення і природна гормональна перебудова організму після 35-40 років (клімакс, патології щитовидної залози і так далі).
 3. Захворювання шлунково-кишкового тракту і печінки, а також хронічний алкоголізм.

Ліпоми з’являються як у чоловіків, так і у жінок різного віку. Існують випадки їх розвитку у дітей. У будь-якому випадку видалити ліпому ви зможете в медичному центрі «Чудо Доктор» в Москві.

Симптоми захворювання

Основною ознакою є безпосередньо поява ліпом-доброякісних новоутворень з жирової тканини. Зазвичай вони класифікуються за розмірами від малих до великих. Без належного лікування вони можуть досягати показників в 10 см і більше.

Якщо ліпоми розростаються, то починають доставляти дискомфорт. Крім того, патології становлять серйозну небезпеку, якщо розташовуються в безпосередній близькості від внутрішніх органів. У всіх цих випадках необхідно видалення ліпоми. Тому, можете звернутися на сайт calm.ua/services/dermatoonkologiya/lechenie-lipom/

Ліпоматоз — що це?

Це захворювання, яке характеризується появою великої кількості ліпом в різних областях тіла. Воно найчастіше зустрічається у чоловіків, так як у жінок більш поширені поодинокі новоутворення. Причини розвитку ліпоматозу збігаються з тими, які властиві для окремих ліпом. Існує кілька видів захворювання в залежності від того, де саме розташовуються освіти. Для лікування ліпоматозу призначається комплекс заходів, який включає в себе

Що таке лазерне видалення ліпомилазерне
 1. нормалізацію функції ендокринних залоз;
 2. корекції режиму харчування;
 3. застосування знеболюючих засобів при необхідності.

Важливо розуміти, що для усунення візуальних дефектів ліпоми необхідно видаляти.

Коли варто звернутися до лікаря?

Якщо пацієнта не бентежить косметичний фактор присутності ліпоми, слід прийти на огляд до лікаря у випадках, коли спостерігаються такі зміни:

 • швидке збільшення в розмірах;
 • з’явилася хворобливість, почервоніння або підвищилася температура;
 • ліпома стала твердою і нерухомою;
 • з’явилися видимі зміни в прилеглій шкірі.

Чи можна проводити лікування ліпоми самостійно?

Робити це не рекомендується, щоб уникнути травм і різних ускладнень. Важливо також враховувати наступні факти:

Ліпома не зникає сама по собі. Якщо не приділяти патології належної уваги, вона може розростатися і видозмінюватися, що робить її більш небезпечною. Лікування ліпоми на ранніх стадіях приносить найбільший ефект.

Видалення ліпоми-єдиний варіант терапії. Лікування патології консервативними методами, в тому числі з використанням дієт і/або фізичних навантажень, не дає необхідного ефекту і загрожує рецидивами.

У випадку з ліпомою операція необхідна. Не намагайтеся замінити її курсом лікарських препаратів, особливо без узгодження з лікарем.

Сучасні види операцій з ліквідації ліпом не травмують організм і можуть призначатися навіть дітям. Лікування патології може проводитися за допомогою лазерних і радіохвильових технологій. Використовувана технологія впливає на ціну операції. Вибір методики лікування проводиться в ході консультації з лікарем.

Діагностика ліпоми

Як правило, досвідчений фахівець діагностує ліпому під час фізикального огляду. Якщо ліпома велика або болюча, щоб виключити злоякісність новоутворення лікар може призначити гістологічне дослідження або УЗД.

Диференціальна діагностика ліпом проводиться в основному зі злоякісними пухлинами, в сумнівних випадках застосовують цитологічне дослідження пунктату і ангіографію.

Рентгенологічна діагностика ліпом м’яких тканин заснована на застосуванні довгохвильового (м’якого) рентгенівського випромінювання.

Показання та протипоказання до оперативного видалення ліпоми

Важливо! Незважаючи на те, що ліпома не є злоякісним новоутворенням і не викликає болю, ми рекомендуємо звернутися за медичною допомогою при перших ознаках її появи.

Видалення жировика обов’язково в наступних випадках:

 • Ліпома починає швидко збільшуватися в розмірах.
 • Якщо після травми шкіра над жировиком починає червоніти і свербіти.
 • Якщо новоутворення є серйозним візуальним дефектом.
 • Якщо з жировика відбуваються виділення.
 • Якщо ліпома досягає розмірів більше 4 см.
 • Якщо новоутворення здавлює розташовані поруч судини і нерви.
 • Якщо є підозри на злоякісність.
 • При відвисанні жировика (появі т.зв. «ліпоми на ніжці»).

Протипоказаннями до проведення операції з ліквідації ліпоми є

 • Наявність гострих інфекційних захворювань.
 • Декомпенсація цукрового діабету.
 • Патології серцево-судинної системи.
 • Загострення хронічних захворювань.
 • Наявність алергічних реакцій.
 • Висока температура.

Операцію також необхідно перенести при вагітності і в період годування груддю. Жінкам також рекомендується призначити хірургічне втручання після закінчення менструації.

Важливо! Більшість протипоказань до видалення жировика є відносними і вимагають тільки перенесення операції, а не її скасування.

Підготовка до втручання

Перед проведенням втручання пацієнту призначається ряд досліджень, які необхідно пройти. Це необхідно для того, щоб лікарі нашого центру могли вибрати оптимальний метод лікування, визначили наявність протипоказань і змогли запобігти ускладненням. Це особливо важливо у випадках, коли видалення проводиться дитині.

Що таке лазерне видалення ліпомитаке

У стандартний пакет досліджень входять

Загальний лабораторний аналіз крові.
Коагулограма для визначення згортання крові та оцінки часу кровотечі.
Перевірка рівня глюкози в крові.
Аналіз на інфекційні захворювання (ВІЛ, сифіліс і так далі).
Для того, щоб точно визначити локалізацію ліпоми, її розміри, а також особливості кровопостачання, призначається ультразвукове дослідження. Якщо патологія застаріла і розташовується в критично небезпечній зоні (наприклад, в скроневій), також призначаються МРТ і КТ.

Важливо! Всі необхідні види діагностики ви можете пройти в медичному центрі «Чудо Доктор» за доступними цінами.

Ще один важливий етап підготовки-консультація анестезіолога. Лікар допоможе підібрати оптимальний вид знеболювання і дозування речовини. Для отримання точних даних необхідні результати загального аналізу сечі і ЕКГ.

Важливо! Після операції рекомендується провести гістологічний аналіз віддалених тканин. За його результатами лікар може виявити наявність деяких захворювань, в тому числі онкологічних.

Що таке лазерне видалення ліпомивидалення

Лечение липомы

Лечение липомы оперативное. Удаление узлов липомы, окруженных капсулой, как правило, не вызывает затруднений. Оперативное вмешательство при распространенных липомах представляет значительные трудности. Показаниями к операции являются большой размер липомы и локализация, при которой возникают функциональные расстройства или косметический дефект.

Увага! Не намагайтеся видалити або видавити жировик самостійно. Можливий розвиток ускладнення!

Що таке лазерне видалення ліпомивидалення жировика

Залежно від локалізації новоутворення і його розмірів хірург обирає найбільш ефективний метод видалення.

Хірургічне видалення жировика

Як правило, операція проводиться під місцевим знеболенням в амбулаторних умовах. При великих ліпомах видалення проводиться під внутрішньовенною анестезією з подальшим перебуванням в стаціонарі. В ході операції лікар-хірург робить скальпелем розріз шкіри над новоутворенням і видаляє вміст. Операційна рана зашивається і накладається пов’язка. Після операції може залишатися незначний шрам.

Лазерне видалення ліпоми

Видалення ліпоми лазером дозволяє провести вилущування новоутворення разом з капсулою максимально малоінвазивно і безкровно. Лазерний промінь не тільки дозволяє уникнути утворення шраму, але і скорочує післяопераційне загоєння – в процесі операції прилеглі судини і краю рани коагулюються. Всі ці переваги є показаннями до використання лазера при видаленні ліпоми на обличчі або інших відкритих ділянках тіла.

Радіохвильове видалення ліпоми

Унікальний спеціалізований апарат «Сургітрон» дозволяє використовувати високочастотний вплив на новоутворення. Радіонож випаровує капсулу ліпоми разом з вмістом, не залишаючи шраму і значно скорочуючи процес загоєння в порівнянні з хірургічним втручанням.

Якщо вам необхідно записатися до хірурга для видалення ліпоми в Москві, ви можете зробити це безпосередньо на нашому сайті – відправивши заявку або зателефонувавши по телефону.

Що таке лазерне видалення ліпомитаке

Відновлення після видалення жировика

Втручання відноситься до»операцій одного дня». Це означає, що покинути центр пацієнт зможе вже через 3 години після видалення. В цей час він буде перебувати в спеціальній палаті нашого стаціонару. Дітям дозволяється перебування разом з батьками.

У перші дні після операції пацієнту рекомендується приділяти особливу увагу стану шва і регулярно звертатися в наш центр для зміни пов’язки. Повторні огляди проводяться після першого і четвертого тижня відновлення. У цей період пацієнту рекомендується обмежити фізичні навантаження і дотримуватися всіх рекомендацій фахівців. Це особливо важливо при терапії ліпоматозу.

Що таке лазерне видалення ліпомивидалення

Повне відновлення після операції зазвичай займає від 1 до 2 місяців.

Профілактика

Будь-яких заходів щодо запобігання повторного розвитку захворювання не розроблено. В якості запобіжного заходу пацієнту рекомендується ввести регулярне харчування, знизити кількість солі в раціоні, відмовитися від жирних і цукровмісних продуктів, випічки.