Способи обробки дошки для внутрішньої обшивки стін

84

Дошка для внутрішнього використання служить значно довше зовнішньої дошки, що зазнає всі принади єднання з природою. Але зовнішня додаткова обробка облицювальних матеріалів дозволяє надати поверхні гладкості, естетичного зовнішнього вигляду, колірного відтінку, захистити від випадкового вбирання крапель фарбуючих рідин, вологості або жучків-деревоточців. Це продовжує термін життя дошки до багатьох десятків років, або навіть століть.

Дошка для обшивки стін та чи інакше визначає дизайн кімнати, утеплює її та частково звукоізолює. Дерев’яна обшивка приховує проводку та інші неестетичні деталі та створює унікальний мікроклімат у кімнаті. https://remontdim.lviv.ua/stolyar-lviv/ — професійні столяри у Львові

Способи обробки дошки для внутрішньої обшивки стін

Якими способами може бути оброблена дошка для внутрішнього облицювання стін?

  • Обробка відсутня . Любителі такого способу зустрічаються: необроблені дошки з корою, різними кольорами та нерівними краями укладаються з невеликим нахлестом, створюючи самобутню картину. Так оформлюють мисливські будиночки та підсобні приміщення.
  • Стругана дошка – рівна, гладка дошка. Строжка робить стіни приємними навпомацки, гладкими, дозволяє дотримуватися точних розмірів і укладати дошку стик у стик. Просто стругана дошка — ще не ідеально гладка.
  • Шліфування – дозволяє досягти гладкості та ідеальної якості поверхні струганої дошки. Ручне або машинне шліфування робить поверхню придатною для подальшої обробки – лакування чи фарбування, якщо вони потрібні.
  • Штучне старіння (брашування) – популярне в інтер’єрах стилю лофт, кантрі. Штучно зістарена дошка має більш сірий колір деревини, виражений затемнений малюнок деревної текстури та рельєфну поверхню за рахунок віддалених м’яких волокон із невеликої товщини поверхні. Послугу брашування ви можете замовити у нас, купуючи матеріали для обшивки стін.
  • Просочення антисептиком практично не змінює дошку зовні, тому застосовується вже для відшліфованої дошки. Захищає дошку від проявів грибка у вологому приміщенні. Слід пам’ятати, що в лазні чи парній дошці краще використовувати необроблену, або просочувати нешкідливим складом, який при нагріванні не виділяється в атмосферу.
  • Покриття лаком – захищає дерево від вологи та вбирання більшості барвників – вина, чорнила тощо. Зберігає малюнок текстури деревини, може надавати дошці відтінок кольору, що може бути актуально, якщо дошки трохи відрізняються за кольором.
  • Фарбування повністю зриває текстуру дошки, надаючи їй будь-який колір (наприклад, білі стіни в дереві скандинавського стилю). З плюсів – захист від барвників та грибка, набухання через вологи. Мінуси – втрачається те, заради чого використовується деревина: натуральний природний малюнок та стіни, що дихають, у кімнаті.
  • Покриття олією – рідко використовується для стін, хоча має свої переваги: ​​олія надійно захищає дошку від вологи та грибка, і частково – від фарбування. Не дуже люблять її для стін через можливість отримати масляну пляму на одязі.
Способи обробки дошки для внутрішньої обшивки стін