Трав’яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

206

Трав’яні чаї-це смачні і корисні для більшості систем організму напої. У кожного такого чаю власний смак і власні лікувальні властивості. Розглянемо, які вони можуть бути, чим корисні і з чим їх дозволяється комбінувати.

Трав’яні чаї роблять з найрізноманітніших частин рослин листя, насіння, коренів, кори, квіток. Для отримання чаю сировину можна заварити окропом, потримати тривалий час в теплі або ж просто дати настоятися в холодній воді в залежності від рецептури. Трав’яні чаї дуже корисні і вибирати їх потрібно правильно, а купити їх можна в магазині https://www.zborovik.com.ua — тут дуже хороший асортимент.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Самый лучший домашний чай из пяти трав

Види чаїв за складом

Лікарські збори. До складу подібних чаїв входить ціла суміш рослин, взятих в конкретній пропорції. Це, в основному, інгредієнти з спрямованою дією. Наприклад, ниркові або шлункові збори.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Ароматні чаї. Такі напої роблять із запашних трав. Великого впливу на організм у них немає, тому строгих дозувань триматися не треба. У складі або якась одна трава (наприклад, м’ята або ромашка), або 2–3 сумісних компоненти.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Напої на основі традиційного чаю (зеленого або чорного) з невеликим додатком різних трав. Виходить класичний чай з додатковим ефектом лікування.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Види чаїв за впливом на організм

  • Тонізуючий. Ці чаї найкраще приймати вранці. Вони бадьорять і заряджають енергетикою. До складу входять дягель, лимонник, золотий корінь, листи суниці.
  • Заспокійливий. Такі напої, навпаки, краще пити перед тим як лягати спати, так як вони розслаблюють і впливають на нервову напругу. У такі чаї укладають м’яту, звіробій, глід, або ромашку.
  • Вітамінний. Такі напої дуже необхідні під час зими і навесні для заповнення дефіциту вітамінів і мікроелементів. Вони без проблем доповнять противірусну терапію. У складі вітамінних чаїв шипшина, суниця, обліпиха, брусниця і навіть кропива.
  • Загальнозміцнюючі. Ці чаї мають схожу дію. Вони збільшують імунітет і краще борються з інфекціями. У них можна заварювати шипшина, лимонник, листи обліпихи, і також звіробій і чебрець.
  • Щоб скинути зайву вагу. Такі збори відрізняються сечогінною і проносною дією. Вони впливають на апетит. Для цієї мети можна застосовувати листи берези, горобину, м’яту, кору крушини.

Протипоказання

Потрібно пам’ятати, що трав’яні чаї це теж лікувальний засіб. І у них також бувають протипоказання. Наприклад, в період вагітності не можна приймати материнку, кропиву, чебрець. При гіпертонії?—?звіробій. А при запаленнях в шлунково-кишковій системі?—?чорноплідну горобину. Якщо у вас є хронічні захворювання, перед початком прийому натуральних засобів також необхідно отримати консультацію з лікарем. А також, потрібно пам’ятати, що багато трави зменшують результативність класичних таблеток. Наприклад, звіробій зводить нанівець ефект від протизаплідних пігулок. Бувають і інші побічні ефекти.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Сбор для Травяного Чая

Сумісність

При складанні трав’яних зборів і заварюванні необхідно пам’ятати, що не всі трави сумісні між собою. Наприклад, м’яту і ромашку не варто заварювати разом з кропивою і горобиною, оскільки вони по-різному впливають на виробництво соку шлунка. Також зі звіробоєм не варто пити глід, щоб не було різного впливу на артеріальний тиск. Не варто об’єднувати і лимонник з мелісою.

Трав'яні чаї: які бувають, коли які пити і з чим поєднувати

Какие травы можно собирать для чая

Багато трави дуже добре поєднуються за смаком з чорним чаєм і додають напою неповторні нотки. Це м’ята, меліса, чебрець, лимонник. У кожного подібного складу власні переваги. Чай з лимонником буде володіти розслаблюючим ефектом, а чай з чебрецем?—?зігрівальний.